شاخه‌‌‌‌‌‌ها

Resident Evil 6-BB نمایش در اندازه واقعی

Resident Evil 6-BB

دیسک + کاور گلاسه

60,000 ریال

30 محصولات دیگر در همان شاخه:

قبلی
بعدی

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

قبلی
بعدی

همیشه عناوینی هستند که بخشی از تاریخ صنعت بازی را تشکیل می دهند. بدون شک سریResident Evil یکی از همین بازی ها است که توسط شینجی میکامی (Shinji Mikami) بازیساز بزرگ ژاپنی خلق شد.گر چه دیگر میکامی پس از نسخه چهارم از Capcom جدا شد، اما پروژه ساخت RE پایان نیافت.کمپانی کپکام برای رقم زدن یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌هایش یعنی Resident Evil 6 ، تیمی ۶۰۰نفره را بر ساختن این بازی تعیین کرده و بیشترین بودجه شرکت تا این روز را به آن اختصاص داده است. این اولین RE در ده سال گذشته (شاید هم از ابتدا) است که همه چیز را یکجا دارد و تقریبا تمام انتظارات طرفداران این سری را برآورده ساخته است. داستان بازی بزرگ‌ترین توطئه را در این سری روایت می‌کند. ویروسی دنیا را فرا گرفته و حجم فاجعه چنان بزرگ است که حضور یک قهرمان نمی‌تواند پاسخگوی این جنجال باشد. پس دو نفر از پیشروهای RE، یعنی کریس ردفیلد و لیون اس. کندی، همراه جیک میولر، پسر آلبرت وسکر منفور برای خواباندن این آتش اقدام می‌کنند. اما هر قهرمانی هم نیاز به یک دستیار خبره دارد. لیون را هلنا هارپر، مامور سرویس مخفی آمریکا، کریس را یک تیرانداز خبره به اسم پیرس نیوانز و جیک را خانم شری برکین (از قهرمانان قدیم سری)، دختر ویلیام برکین، دانشمند جهش‌یافته شرکت آمبرلا همراهی می‌کنند.

Resident Evil 6  دارای سه خط داستانی موازی است. بازیکن حق دارد هرکدام را که دوست دارد، به هر ترتیبی که ترجیح می‌دهد تمام کند. خط داستانی لیون در شهر دانشگاهی تال اوکس آغاز می‌شود. ماجرای جیک از شهر اروپایی خیالی ادونیا، و خط داستانی کریس در چین دنبال می‌شود؛ جایی که لوکیشن اصلی داستان است و پس از مدتی لیون و جیک به کریس می‌پیوندند. ظاهرا کریس با ورود به چین، مدرکی از شش ماه قبل کشف می‌کند که بر مسئولیت اِیدا وُنگ در حمله به گروه عملیاتی کریس دلالت دارد. البته کارگردان بازی، آقای کوبایاشی گفته ترجیح می‌دهد ابتدا داستان با لیون دنبال شود. هر خط داستانی تا حدودی از داستان کلی RE5 کوتاه‌تر است. پس باید توقع یک ماجرای خوش‌حجم و ارضاکننده را داشته باشیم.

ضیافت زامبی دوستان به راه است. بله! زامبی‌ها… این موجودات کریه دوست‌داشتنی به دنیای RE بازگشته‌اند. البته آنها هم مانند زامبی‌های جورج رومرو تکامل یافته و اینجا قادر به دویدن و پریدن‌‌های غافلگیرکننده هستند! همچنین دشمنان تازه‌ای با نام ژاوُ در این بازی معرفی می‌شوند که تقریبا همان زامبی‌ها هستند؛ با این تفاوت که قادر به استفاده از سلاح و چیدن استراتژی برای حمله گروهی هستند. حرکت کاراکترها تغییر محسوسی داشته است. برای اولین بار در این سری می‌توانید هنگام راه رفتن هم تیراندازی کنید. امکان شلیک تک‌تیر به صورت کور وجود دارد. کاراکترها هنگام رسیدن به پلکان‌ها یا درها دست خود را دراز می‌کنند تا آن را بگیرند. دیده شدن یک حلقه اضافه مقارن با حلقه سلاح، نوید به دست گرفتن دو سلاح همزمان را نوید می‌دهد. استفاده از داروهای گیاهی هم ساده شده است. این داروها به صورت قرص قابل مصرف بوده و کافی است دکمه شانه‌ای مربو را بفشارید تا سریعا از یکی استفاده کنید. این بار می‌توانید روی زمین سر بخورید و تیراندازی کنید؛ غلت بزنید یا حتی خود را به پشت روی زمین بیندازید و تا لحظه آخر کوتاه نیایید. حالت دونفره بازبینی شده است و این بار بسادگی می‌توان ورود و خروج به بازی را انجام داد.

همچنین در صورت باز گذاشتن گزینه مربوط، زمانی که به تقاطع‌های داستانی می‌رسید، بازیکنان غریبه می‌توانند کنترل دو کاراکتر دیگر را به دست بگیرند. از نظر ظاهر می‌توان با اطمینان وعده یک تجربه عالی را داد. زمانی که کریس را گاز می‌گیرند، خون از بازویش فوران می‌کند. یا با شلیک به شکم دشمنان، قطعات گوشت به زمین می‌ریزد. ماجرای لیون پس از گاز گرفته شدن رئیس‌جمهور آغاز می‌شود؛ آن هم زمانی که قصد افشای ماجرای راکون سیتی را داشت. لیون و هلنا در دانشگاه تال اوکس به راه می‌افتند و از همان ابتدا می‌توان جو سیاه و تاریک این قسمت را احساس کرد. کمبود نور، فضای سنگینی را حاکم کرده که موسیقی خفیف آن را همراهی می‌کند. همان ابتدا با مردی برخورد می‌کنید که به دنبال دختر خود می‌گردد. پس از پیدا شدن دختر، تیم چهار نفره به مسیر ادامه می‌دهد؛ اما در چند ثانیه دختر و پدر غیبشان می‌زند. ناگهان دختر که حالا زامبی شده وحشیانه به لیون حمله می‌کند؛ صحنه‌ای بسیار تکان‌دهنده که با وجود کنترل تازه، باز هم بازیکن را از جا می‌پراند.با توجه به این‌که زمان اندکی تا عرضه این عنوان باقی مانده است، اکیدا توصیه می‌کنیم هرقدر می‌توانید بار بازی‌های تابستانی و کارهای خود را سبک کنید؛ وقتی توفان بیوشیمیایی شیطان مقیم بیاید، بیرحمانه زمان و ذهن شما را در خواهد نوردید!

 

حداقل سیستم مورد نیاز: 

* OS: Windows XP, Vista or Windows 7
* CPU: Intel P4 3 GHz or similar AMD
* RAM: 2 GB
* HDD: 8 GB free disk space
* Graphics: 512 MB Graphics Memory
* DirectX: Version 9

logo-samandehi